Warsztaty bibliotekarzy

W dniu 28 listopada 2017 r. w bibliotece szkolnej odbyły się warsztaty dla nauczycieli bibliotekarzy z Sieci współpracy i samokształcenia Inspiracje są wśród nas na temat: Literackie inspiracje na Boże Narodzenie. W ramach analizy i interpretacji tekstów literackich, które mogą być wykorzystywane podczas zajęć z uczniami, zostały omówione: Trzy gwiazdki szczęścia Ewy Stadtmuller, Wigilia Małgorzaty Indii Desjardins, Prezenty w komórce Buno Ferrero oraz Dobry adres to człowiek Doroty Tyrakowskiej. Mała encyklopedia domowych potworów Stanislava Marianovica stała się inspiracją do myśli i rozmów dotyczących zachowań okołoświątecznych. W grupach powstały graficzne odzwierciedlenia refleksji.