Tak obchodziliśmy Dzień Świętego Patryka!

W piątek 16 marca nasza szkoła się zazieleniła z okazji Dnia Świętego Patryka, czyli patrona Irlandii! Samo święto jest obchodzone 17 marca, ale ponieważ dzieci pewnie nie chciałyby przyjść do szkoły w sobotę specjalnie z tej okazji, to lekko je przesunęliśmy. 😉 Wszędzie pojawiły się ozdoby i plakaty nawiązujące do symboli związanych z tym świętem: leprechaun, tęcza, garnek ze złotem, no i oczywiście – zielona koniczyna! Na przerwach puszczaliśmy muzykę irlandzką, a uczniowie mogli zrobić sobie zdjęcia z okolicznościowymi rekwizytami lub pomalować buzie w świetlicy. Do znalezienia były także plakaty z kodami QR pełnymi irlandzkich ciekawostek. Oczywiście, żebyśmy wiedzieli, po co świętujemy, na lekcjach języka angielskiego uczymy o pochodzeniu tego święta, o sposobach jego świętowania w krajach anglojęzycznych oraz o jego najważniejszych symbolach. Było super!!

Happy St. Patrick’s Day!

PS Jeśli zrobiliście sobie zdjęcia z naszymi rekwizytami, serdecznie zachęcamy do wysłania ich mailem na adres p.maj@sp143.waw.pl lub wrzucenia na Instagram z hashtagiem #patrick143. Jeśli zbierzemy dość zdjęć, stworzymy z nich galerię na stronie oraz w szkolnej gablocie!

Skip to content