Prezentacja projektów ,,Saska Expo”

W dniach 19-22.03.2018r. uczniowie klas 7, prezentowali w szkole projekty edukacyjne pod hasłem ,,Saska Expo”. W ramach zajęć z geografii gospodarczej Polski, młodzież przygotowała prezentacje firm z różnych branży. Ich zadaniem było stworzenie w warunkach szkolnych stoiska promującego daną markę na wzór targów wystawienniczych. Największą popularnością cieszyły się zakłady z sektora spożywczego. Nie zbrakło też podmiotów reprezentujących transport, energetykę czy przemysł lekki. Uczniowie w sposób interesujący przedstawiali m.in. historię danej firmy, biografie założycieli, zakres produkcji czy ciekawostki związane z jej działalnością. Stoiska dodatkowo wzbogacano materiałami promocyjnymi jak plakaty, ulotki czy gadżety. Nie obyło się również bez degustacji 😉

Zajęcia te miały na celu przybliżenie młodym ludziom struktury gospodarczej kraju, oraz pokazanie rodzimych firm o znaczeniu międzynarodowym.

M. W.

Skip to content