Wiosna na ludowo

26 kwietnia uczniowie klas drugich mieli przyjemność uczestniczenia w niecodziennych zajęciach edukacyjnych. W ramach realizowanego kręgu tematycznego „Z wizytą na wsi” odbyły się warsztaty „Wiosna na ludowo”, poprowadzone przez panią Patrycję Kuczyńską, etnografa i instruktora tańca ludowego. Dzieci uczyły się przyśpiewek, zabaw, tańców ludowych i obrzędów związanych z wiosną. Drugoklasiści wiedzą już, co to jest: Pucherok, klapok, hukanie wiosny, Siuda Baba. Zajęcia uświadomiły dzieciom, jak niezwykle cenne jest dziedzictwo kulturowe.