Trzy kobiety atomu

Dnia 26 kwietnia 2018 r. w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej przy ul. Goławskiej 4, uczniowie z klasy 7d wzięli udział w spotkaniu autorskim z dr. hab. Tomaszem Pospiesznym, autorem trylogii o kobietach atomu: „Nieskalana sławą. Życie i dzieło Marii Skłodowskiej-Curie”, „Radowa księżniczka. Historia Ireny Joliot-Curie” oraz „Zapomniany geniusz. Lise Meitner – pierwsza dama fizyki jądrowej”, w których przedstawia życie, pracę i wkład kobiet w tworzenie nauki.

Moderatorką spotkania była p. Małgorzata Sobieszczak-Marciniak, Prezes Towarzystwa Marii Skłodowskiej-Curie w Hołdzie (a także wieloletnia dyrektorka Muzeum MSC w Warszawie), autorka publikacji dla dzieci „Maria Skłodowska-Curie – Polscy Superbohaterowie” oraz licznych książek dla dorosłych. Stworzyła autorską trasę turystyczną „Warszawskimi Śladami Marii Skłodowskiej-Curie”. Uhonorowana m.in. medalem Króla Szwecji.

Skip to content