Warsztaty w Centrum Nauki Kopernik

24 kwietnia klasa 7d wzięła udział w bardzo interesujących warsztatach w Centrum Nauki Kopernik. W pracowni biologicznej uczniowie mieli okazję między innymi  obserwować pod mikroskopem pierwsze organizmy eukariotyczne, które zostały zmodyfikowane genetycznie — nicienie glebowe. Poznali również, na czym polega optyczne oczyszczanie tkanek.  Natomiast w pracowni robotycznej mogli zdecydowanie rozwijać swoją kreatywność. Dowiedzieli się także, że to zapoczątkowane jeszcze w starożytności koncepcje rozwijają współczesne projekty oparte na właściwościach powietrza pod ciśnieniem. Uczniowie wrócili do szkoły ze sporym bagażem wiedzy.