Młodzi paleontolodzy!

Nasze szkolne boisko ma wiele zalet, ale kto by przypuszczał, że może być ono także świetnym miejscem treningowym dla przyszłych paleontologów? Jakimś tajemniczym sposobem w różnych  miejscach na boisku pojawiły się kody QR, które po zeskanowaniu ujawniały informacje o mniej i bardziej znanych dinozaurach. A do tego wszystko to było zapisane po angielsku! Na szczęście nasi dzielni trzecioklasiści byli na to przygotowani. Wyposażeni w smartfony i tablety oraz paleontologiczne karty pracy, młodzi badacze podzieleni na grupy wyruszyli na poszukiwania, by dowiedzieć się ciekawych rzeczy na temat wybranych dinozaurów, takich jak ich waga, wielkość, miejsce zamieszkania, dieta i inne ciekawostki. Wszyscy odkrywcy wykazali się niezwykłymi umiejętnościami i godną pochwały współpracą. Na koniec podsumowaliśmy nasze osiągnięcia, a najlepsze grupy otrzymali specjalne dyplomy na pamiątkę!

Skip to content