Relacja ze Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia

28 września świętowaliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Wzięli w nim udział uczniowie klas III – VIII, pracownicy szkoły, rodzice a nawet babcie i dziadkowie.

Dorośli zostali przepytani ze znajomości tabliczki mnożenia przez naszych ekspertów – uczniów klasy VIII. Tym, którym udało się rozwiązać prawidłowo testy, wręczono dyplomy i poczęstowano ich słodyczami. Uczniowie klas III–VIII pisali podczas zajęć krótkie, ale trudne teściki z tabliczki mnożenia. W większości klas przeprowadzono dogrywki, gdyż poziom umiejętności mnożenia u większości uczniów okazał się bardzo wysoki.

Nasi eksperci, przeprowadzający teściki w klasach, wspomnieli, że trudne jest życie nauczyciela – to wcale nie jest proste mówić tak, by być słuchanym i zrozumianym przez uczniów! W roli ekspertów wystąpili: Marika Chrzan, Helena Windorpska, Wiktoria Wrona, Paulina Cybul, Maja Samulska–Smulska, Hanna Solecka, Yvette Kakese, Jakub Kiełczewski, Oskar Wiśniewski, Kiryl Bratukhin i Krzysztof Piecek. Bardzo dziękujemy naszym ekspertom z klasy 8c za pomoc i zaangażowanie.

Po podsumowaniu wyników wyłoniono Mistrzów Tabliczki Mnożenia na poziomach klas, którzy zostaną nagrodzeni tabliczkami czekolady. A oto oni:

Mistrzowie klas III:

Zuzanna Bierkowska – klasa 3a

Maria Maciejak – klasa 3b

Adam Grzankowki – klasa 3c

Gratulujemy wszystkim Mistrzom z klas III, którzy odważnie stanęli do konkursu!

Mistrzowie klas IV:

Gustaw Marchan-Bednarek – 4a

Marcin Kamiński – 4a

Stanisław Sieniek – klasa 4b

Iga Szymańska – klasa 4b

Henryk Szydlik – klasa 4e

Michał Ruciński – klasa 4e

Stanisław Powroźnik – klasa 4f

Jan Koraszewski – klasa 4f

Maksymilian Kwiecień – klasa 4f

Jesteśmy pełni podziwu dla czwartoklasistów, ponieważ dokonywali trudnych obliczeń typu 16×16, czy 153:9, stosując swoje własne strategie, bez użycia działań pisemnych – brawo!!

Mistrzowie klas V:

Wiktor Grzeszczyk – klasa 5a

Xavier Kakese – klasa 5b

Piotr Barszcz – klasa 5b

Maks Nawara – klasa 5d

Edyta Wojtkowska – klasa 5e

Mistrzowie klas VI:

Igor Jastrzębski – klasa 6a

Aleksandra Kołodziejczyk – klasa 6b

Zofia Kudlicka – klasa  6c

Hanna Łubisz – klasa 6d

Yurii Naradovyi – klasa 6e

Mistrzowie klas VII:

Wiktor Wieteska – klasa 7a

Paulina Boruc – klasa 7c

Mistrzowie klas VIII:

Natalia Pentony – klasa 8b

Piotr Dębowski – klasa 8c

Jakub Kiełczewski – klasa 8c

Antonii Wiśniewski – klasa 8d

W trakcie Szkolnego Dnia Tabliczki Mnożenia Nasi Eksperci dokonywali również ewaluacji naszego projektu, zadając dorosłym uczestnikom następujące pytania:

1. Czy uważasz, że Szkolny Dzień Tabliczki Mnożenia był dobrym pomysłem? 98% uznało, że TAK
  1. Czy uważasz, że warto znać tabliczkę mnożenia? 100% uznało, że TAK
  1. Czy masz, bądź miałeś problemy z tabliczką mnożenia? 34% przyznało, że TAK
  1. Czy uważasz, że wydanie przez naszą szkołę książeczki pokazującej różne sposoby ułatwiające naukę tabliczki mnożenia jest dobrym pomysłem? 96% uznało, że TAK
  1. Uwagi i spostrzeżenia dotyczące imprezy: ”Tak trzymać”, „Trudniejsze zadania dla nauczycieli”, „Super inicjatywa”, „Bardzo dobry pomysł. Kształci umysł”, „Bardzo dobry pomysł z książeczką”

Biorąc pod uwagę wyniki ewaluacji, zabieramy się za tworzenie książeczki i wprowadzenie drobnych zmian organizacyjnych w przyszłym roku.

Wszystkim naszym ekspertom bardzo dziękujemy, dorosłym, biorącym udział w naszej imprezie gratulujemy odwagi, a Mistrzom Tabliczki Mnożenia życzymy kolejnych sukcesów w następnych edycjach.

Koordynatorki imprezy

Margaryta Orzechowska i Katarzyna Golec