Rajd ,,Śladami Wolności”

W dniu 10.11.2018r. uczniowie klasy Vc uczcili 100 Rocznicę Odzyskania Niepodległości uczestnicząc w specjalnym rajdzie PTTK – ,,Śladami Wolności”. Dzieci i młodzież z wielu szkół w iście listopadowej aurze, pokonało trasę wiodącą Traktem Królewskim od Placu Zamkowego aż po Belweder. Mimo wszechobecnej mgły, która dodawała niebywałego klimatu, nasza grupa dzielnie i sprawnie się poruszała. Na poszczególnych punktach kontrolnych uczestnicy rozwiązywali specjalne zadania o tematyce patriotycznej. Podczas rajdu uczniowie poznawali historię walk o niepodległość oraz sylwetki Ojców Niepodległości. Dodatkową atrakcją były przygotowywane inscenizacje, pojazdy wojskowe i inne wydarzenia w związku z oficjalnymi uroczystościami. Żywa lekcja historii na pewno zapisze się nam w pamięci.

Skip to content