Warsztaty w Centrum Pieniądza

W dniu 30 listopada klasa 5e miała okazję uczestniczyć w warsztatach organizowanych w Centrum Pieniądza przy Narodowym Banku Polskim. Celem zajęć było wyjaśnienie, jak bardzo skomplikowany jest proces tworzenia banknotów oraz jak wiele osób i instytucji jest do tego zaangażowanych. Uczniowie mieli okazję zobaczyć krótki filmik, wyjaśniający tajniki projektowania i produkcji pieniędzy. Dowiedzieli się również jakie jest znaczenie poszczególnych znaków na banknotach. Po wysłuchaniu mini-wykładu uczestnicy warsztatów mieli możliwość zaprojektowania własnego banknotu i doświadczenia, jak niełatwym zdaniem jest dostosowanie wizji artystycznej do obowiązujących zasad produkcji pieniądza.

Notice: unserialize(): Error at offset 0 of 1 bytes in /home/sp143/public_html/nowa3/wp-content/plugins/wp-accessibility-helper/inc/wah-front-functions.php on line 643
%d bloggers like this: