„Trzy stany skupienia” w klasach 1a i 1b

„Trzy stany skupienia” – tak brzmiał kolejny temat zajęć z cyklu „Fascynujący Świat Eksperymentów” zorganizowanych 6-ego i 11-ego grudnia, w których wzięli udział uczniowie z klasy 1a i 1b. Tym razem w świat eksperymentowania swoich młodszych kolegów wprowadziły uczennice z klasy 8d: Oliwia Leśniewska, Urszula Bielińska, Anna Guranowska i Kamila Staniewicz, przygotowane pod czujnym okiem swojego nauczyciela fizyki.
Celem zajęć było zaprezentowanie ciekawych doświadczeń, dzięki którym uczniowie dowiedzieli się, że substancje występują w trzech podstawowych stanach skupienia: stałym, ciekłym i gazowym. Pod koniec spotkania pierwszoklasiści wzięli udział w grze nawiązującej do tematu zajęć, dzięki której mogli utrwalić poznane na lekcji wiadomości.
Najwięcej emocji wzbudziła tzw. ciecz nienewtonowska, czyli płyn, który pozornie przeczy prawom fizyki… Czasami zachowuje się jak zwykła ciecz, ale gdy tylko zaczniemy ją uciskać, ciecz ta zachowuje się jak ciało stałe.
Skip to content