Warsztaty piernikowe

11 grudnia odbyły się warsztaty piernikowe dla klas 4d i 4f. Podczas warsztatów uczestnicy poznali historię piernika, tradycyjną recepturę oraz wszystkie jego składniki. Dzieci z wielką radością wałkowały ciasto, wycinały foremkami różne kształty związane z motywami bożonarodzeniowymi. Uczniowie z ogromną frajdą uczestniczyli w procesie pieczenia ciastek. Upieczone już pierniczki dekorowały jadalnymi ozdobami i lukrem. Warsztaty piernikowe okazały się fantastyczną zabawą dla uczniów. Tego dnia zapach pierników unosił się przez cały dzień w szkole i wprowadził nas w magiczną atmosferę świąt Bożego Narodzenia.