Uczniowie polecą w kosmos!

15 stycznia 2019 r. odbyła się niecodzienna lekcja fizyki z udziałem uczniów klasy 8b naszej szkoły, prowadzona przez nauczyciela tego przedmiotu – Ewę Mikę. Inspiracją do zajęć jest projekt realizowany przy współpracy z Kołem Naukowym INTEGRA, działającym przy Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie, w ramach którego na orbitę okołoziemską zostanie wysłany w kwietniu bieżącego roku polski satelita „KRAKsat”. Wewnątrz lecącego w kosmos sześciennego satelity znajdzie się między innymi karta SD, na którą zostaną wgrane zdjęcia nadesłane przez realizatorów projektu, entuzjastów astronomii w całym kraju. W ten sposób znajdzie się tam również fotografia uczniów klasy 8b Szkoły Podstawowej nr 143 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie. Należy zauważyć, że młodzież, usłyszawszy o tym pomyśle, przyjęła go z dużym entuzjazmem, co można zobaczyć w galerii zdjęć pod tekstem. W ramach prowadzonych zajęć, uczniowie wykonali kosmiczne skafandry i różnego rodzaju urządzenia, które – ich zdaniem – mogą być wzorcem dla zdobywców kosmosu w niedalekiej już przyszłości.

Skip to content