Warsztaty o… trzmielach

Nasza nauka w klasach 0-III jest ściśle związana z rocznym kalendarzem (świętami), naturalnym biegiem czasu i zmianami w przyrodzie. Tuż po przyjściu wiosny spotkaliśmy się na warsztatach “Trzmiele – kilka chwil z życia owadów”, podczas których nauczyliśmy się odróżniać trzmiele od innych owadów, dowiedzieliśmy się, gdzie zakładają gniazda-ule (pod ziemią!!!), w jaki sposób funkcjonują w swojej rodzinie i dlaczego są dla nas pożyteczne. Porównywaliśmy ich zwyczaje z innymi owadami: pszczołami i osami. Mieliśmy okazję obejrzeć rój trzmieli oraz spróbować naturalnych produktów: soku z brzozy, syropu klonowego i jadalnych kasztanów. W prezencie otrzymaliśmy też zdrowe eko-ciasteczka oraz tajną recepturę – być może niektórzy wprowadzą je do swojej diety na wiosnę.


Notice: unserialize(): Error at offset 0 of 1 bytes in /home/sp143/public_html/nowa3/wp-content/plugins/wp-accessibility-helper/inc/wah-front-functions.php on line 643
%d bloggers like this: