Klasy pierwsze i tajemniczy świat mikrokosmosu

Wraz z wiosną nasi najmłodsi uczniowie znają już prawie wszystkie litery i są coraz bardziej samodzielni w swojej nauce. Przyszła wiec pora na poznawanie kolejnych form pracy indywidualnej. Przyrodnicze zainteresowania mikrokosmosem przedstawili w swoich lapbookach. Podczas lekcji uczniowie prezentowali sobie nawzajem prace na temat mrówek, biedronek, pająków, motyli. Kilkoro uczniów tak szczegółowo zaplanowało swoje obserwacje, że w ich w domach pojawiły się zakupione terraria z mrówkami, kokony motyli, karaczany czy modliszki.