W afrykańskiej wiosce

W panujące ostatnio upały każdy z nas ma poczucie, jakby znajdował się na zupełnie innym kontynencie. Klasy 1a i 1b wybrały się do wioski afrykańskiej, aby poznać nie tylko uwarunkowania klimatyczne, ale również elementy kultury i historii różnych plemion i narodów. Braliśmy udział w warsztatach gry na bębnach (filmik poniżej), śpiewaliśmy tradycyjne pieśni, zwiedzaliśmy wioskę szukając skarbów, strzelaliśmy z łuków i nosiliśmy na głowach kosze. Zwiedziliśmy muzeum masek, rzeźb i zabawek, poznaliśmy ciekawostki na temat zwierząt zamieszkujących Afrykę. Każdy z nas nauczył się też kilku słów w języku suahili. Kolejne – tym razem już rodzinne – wyprawy zaplanowaliśmy na wakacje.


Notice: unserialize(): Error at offset 0 of 1 bytes in /home/sp143/public_html/nowa3/wp-content/plugins/wp-accessibility-helper/inc/wah-front-functions.php on line 643
%d bloggers like this: