Woda w mieście – zagadki warszawskiej architektury

W tym roku klasy II zaplanowały realizację różnorodnych działań z zakresu architektury. Na swoją pierwszą wycieczkę IIa wybrała Zamek Ujazdowski, gdzie obejrzała wystawę poświęconą projektowi miejskiego ogrodu z wykorzystaniem wody. Udało nam się również zejść do rzadko udostępnianych podziemi, gdzie dawniej znajdował się zbiornik wodny Szpitala Ujazdowskiego, zwany cysterną i zobaczyć jak podziemia zostały przekształcone na użytek artystów i ich instalacji. „Klaser mokradeł” to praca z wykorzystaniem naturalnych gąbek, które mogliśmy nie tylko obejrzeć, ale i dotknąć. Zapoznaliśmy się z przeróżnymi typami zbiorników wodnych mieszczących się na terenie Warszawy. Rozmawialiśmy o stanach skupienia wody, problemach ekologicznych naszej planety i najbliższej okolicy. Jak na galerię sztuki przystało stworzyliśmy też małe dzieła za pomocą… zamarzniętych farb.


Notice: unserialize(): Error at offset 0 of 1 bytes in /home/sp143/public_html/nowa3/wp-content/plugins/wp-accessibility-helper/inc/wah-front-functions.php on line 643
%d bloggers like this: