Dzień Ziemniaka 2019 – relacja

Dzień Ziemniaka 2019 za nami. Kolejny raz festyn rodzinny pod hasłem najpopularniejszego warzywa w Polsce zagościł w naszej szkole. Pierwszym gościem była pogoda, która po kapryśnym poranku przywitała nas pięknym słońcem, rozświetlając jesienną aurę. W godzinach popołudniowych plac przy SP 143 wypełniły tłumy osób: uczniów, rodziców  i nauczycieli. Dla wszystkich gości czekały liczne atrakcje. W strefie sportu rozgrywano turniej piłki siatkowej, na boisku dla wszystkich fanów rakiety i piłki – czekała szkoła tenisa, a na placu zabaw toczyła się niesamowita bitwa łuczników w formacie ,,Archery Games”. Oczywiście nie zbrakło miejsc do dobrej zabawy. Dla najmłodszych uruchomiono instalacje pneumatyczne, gdzie można było do woli i bezpiecznie poddać się ,,dmuchanemu” szaleństwu. Amatorzy jazdy na deskorolkach popisywali się swoimi umiejętnościami w mini skateparku. Podczas festynu można było również wziąć udział w konkursie zespołów rodzinnych ,,Wariacje Ziemniaczane”, gdzie należało wykazać się sprytem, zręcznością i wiedzą. Swoje talenty prezentowali również karatecy z grupy Enshin oraz dziewczęta z zespołu Cheer Angels – Cheerleading Academy.  Każdy z przybyłych mógł znaleźć coś dla siebie, zaś dla łasuchów  dużą atrakcją były z pewnością smakowite dania prosto z grilla lub wypieki serwowane w piknikowej kawiarence. Uczniowie, którzy zwyciężali w poszczególnych konkursach i turniejach po ich zakończeniu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Na finał imprezy rozegrano symboliczny mecz w siatkówkę nauczyciele kontra rodzice. Wrażeń i sportowych emocji nie brakowało,  a sam mecz cieszył się popularnością wśród widzów do samego końca.

Dziękujemy wszystkich gościom za przybycie i zapraszamy do obejrzenia relacji z tego wydarzenia.

 

Skip to content