Ach, te dzieci z Bullerbyn!

Jak przeżyć lekturę na własnej skórze? Nic prostszego. Uczniowie klasy 2a po przeczytaniu książki „Dzieci z Bullerbyn” zamieszkali przez kilka dni właśnie w tej wiosce i z pomocą nauczycieli zaplanowali swoje przygody. Była wyprawa do lasu, pokonywanie rzeczki i zbieranie grzybów, zabawy w malarzy, latanie na hamakach, odkrywanie tajemniczych miejsc przy użyciu map. Podczas zabaw w ogrodzie uczniowie oglądali, dotykali, wąchali, próbowali i zbierali rośliny do wykonania zielników, rozpalili ogień w piecu kowalskim i z rozgrzanych fragmentów metalu wykuli noże. W odwiedzanej stolarni wykonali drewniane ruchome zabawki, a w domowej kuchni bawili się wodą, poznając jej właściwości. Wszędzie towarzyszyły im zwierzęta: kozy, barany, psy, koty i cudowna świnia. Najcenniejszymi doświadczeniami tej wyprawy były wyobraźnia, samodzielność, współpraca  i odpowiedzialność. Jeśli jesteś uczniem tej klasy i chcesz jabłko – to je sobie zerwij, jeśli nie możesz – poproś o pomoc kolegę, razem wymyślicie jak to zrobić. 🙂


Notice: unserialize(): Error at offset 0 of 1 bytes in /home/sp143/public_html/nowa3/wp-content/plugins/wp-accessibility-helper/inc/wah-front-functions.php on line 643
%d bloggers like this: