Projekt „Panowie i Panie. Oto prażanie!”

Nasza szkoła bierze udział w projekcie „Panowie i Panie. Oto prażanie!”. Projekt realizuje fundacja Edu&More. Projekt jest dofinansowany ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu „Patriotyzm Jutra” oraz ze środków Urzędu Dzielnicy Praga Południe m. st. Warszawy.

Projekt ma na celu promowanie postaw patriotycznych, a także upamiętnienie dziejów ojczystych i przywracanie pamięci lokalnej poprzez odkrywanie historii i jej zasobów. W ramach projektu została przygotowana gra edukacyjna poświęcona osobom, które urodziły się, mieszkały, uczyły się lub pracowały na Pradze i zasłużyły się dla dzielnicy i kraju. Bohaterami gry są godni naśladowania, wybitni prażanie, którzy zostawili trwały ślad w dziejach historii. Szkoła otrzymała bezpłatne egzemplarze gry „Panowie i Panie. Oto prażanie”. Zajęcia z wykorzystaniem gry są realizowane w bibliotece szkolnej, w świetlicy i na lekcjach.

Skip to content