Projekt „Mali architekci”

Wybierając różnorodne działania z zakresu architektury, każda z klas realizuje tegoroczny projekt w odmienny sposób, dostosowując zadania do swoich zainteresowań, potrzeb i innych obowiązków. Klasa 2c uczestniczy w cyklu warsztatów „Archiprzygody” zorganizowanych przez Narodowe Centrum Kultury, natomiast klasy 2b i 2a uczestniczyły między innymi w warsztatach „Niezwykłe konstrukcje” oraz „Zielony przystanek” prowadzonych przez jedną z autorek programu „Archiprzygody” oraz w warsztatach „Sztuka ulicy”, „Nieszablonowa palma” w Centrum Sztuki Współczesnej. Dzieciaki stworzyły wieżowce z patyczków i pianek oraz konstrukcje murowe z kostek cukru. Klasę 2a odwiedził również architekt i urbanista p. Miłosz Wiesiołek, pod kierunkiem którego uczniowie przygotowali projekt miasta.

Skip to content