Wycieczka na kółkach

Cztery klasy realizujące program „Po Warszawie pieszo i na kółkach” otrzymały niezwykłą niespodziankę – możliwość zwiedzenia znajdującej się nieopodal zajezdni autobusowej na ulicy Ostrobramskiej. Po terenie zajezdni poruszaliśmy się oczywiście jednym z autobusów. Kierowcy, inżynierowie i mechanicy opowiadali nam o rodzajach autobusów, ich liczebności, liniach specjalnych. Kasowaliśmy bilety i oglądaliśmy wnętrze kasownika. Każdy z uczniów miał możliwość obejrzenia kabiny kierowcy, włączania spryskiwaczy i wycieraczek, zamykania i otwierania drzwi. Zeszliśmy na kanał, aby zobaczyć jak wygląda silnik autobusu oraz wielkie podnośniki. Na koniec otrzymaliśmy drobne upominki, wśród których znalazła się książeczka ze znanymi nam monsterami komunikacji miejskiej. Chociaż obecnie w Warszawie brakuje kierowców autobusów, sytuacja niedługo się poprawi – mamy 100 nowych chętnych!

Skip to content