Międzynarodowy Dzień Kropki – zajęcia kreatywne

We wtorek 15 września br. klasy drugie aktywnie włączyły się w szkolne działania z okazji Międzynarodowego Dnia Kropki, który jest obchodzony od 2008 roku. Opowiadanie z książki pt. ,,The Dot” Petera H. Reynoldsa stało się inspiracją dla powstania tego święta.

Na początku zajęć kreatywnych dzieci poznały historię nieśmiałej dziewczynki Vashti, która dzięki mądrej nauczycielce uwierzyła w swój talent. Następnie drugoklasiści opowiedzieli o swoich różnorodnych zainteresowaniach i w sposób niezwykle twórczy zabrali się do wykonania prac plastycznych. Nie brakowało przy tym: dobrej zabawy, uśmiechu, koleżeńskich rozmów i współpracy.

Zajęcia kreatywne uświadomiły uczniom, że każdy z nich ma talent, a dowodem na to są ich kolorowe prace, które znalazły się na szkolnej wystawie.

Katarzyna Cienkowska

Skip to content