I miejsce w Warszawie!

„Akademia Nadwiślańska” projekt edukacyjny przy współpracy Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego  i Wydziału Oświaty m. st. Warszawy. Zakończenie 16 grudnia 2020.

Najnowsza edycja w skutek przerw wywołanych pandemią trwała od września 2019 do października 2020. Dzieci z wybranych szkół warszawskich (565 uczniów) w ramach projektu uczestniczyły w rajdach terenowych, spacerach z przewodnikami poznając najciekawsze fragmenty zielonej Warszawy. Edukacja i turystyka skupiona była na zgłębieniu wiedzy o rezerwatach przyrody na terenie stolicy. W ramach projektu odbył się również konkurs multimedialny i plastyczny oraz akcja ekologiczna Sprzątanie Doliny Wisły.

Zakończenie całej imprezy turystycznej z powodu obostrzeń odbyło się wirtualnie. W ramach działań naszej szkolnej grupy: siedem osób uzyskało odznaki ,,Tropiciel Przyrody” w stopniu brązowym i srebrnym a dwie osoby dodatkowo odznakę ,,Turysta przyrodnik” w stopniu brązowym.

Szkoła SP143 jako najbardziej aktywna spośród 26 szkół biorących udział w projekcie uzyskała specjalny certyfikat PTTK i symboliczny puchar za wygraną.

Gratuluję uczniom obecnych klas 7c, 7d za udział w projekcie (rok szkolny 2020/2021)

 

Maciej Wroniszewski

 

Skip to content