Rekrutacja do klasy 1 sportowej o profilu akrobatycznym

Szanowni Państwo, ponieważ rusza nabór do klasy 1 sportowej o profilu akrobatycznym, zachęcamy Państwa do śledzenia naszej strony odnośnie rekrutacji.

Klasa pierwsza sportowa (akrobatyczna) – ważne terminy:

2 marca godz. 13.00 – 08 marca godz. 16.00wprowadzenie wniosków do systemu i złożenie ich podpisanej wersji papierowej do szkoły pierwszego wyboru.

Próba sprawnościowa

Do próby sprawnościowej kandydat przystępuje w każdej szkole, której klasę wskazał we wniosku na liście preferencji.

Do próby sprawnościowej dopuszczony jest kandydat, który przedłoży zaświadczenie o bardzo dobrym stanie zdrowia, wydane przez lekarza POZ (Podstawowej Opieki Zdrowotnej) na etapie rekrutacji.

W naszej szkole próba sprawnościowa odbędzie się 13 marca (sobota) o g. 9.00.

Po pozytywnym wyniku oczekuje się zaświadczenia od lekarza medycyny sportowej.

Na próbę sprawnościową składa się:

8 ćwiczeń poprzedzonych rozgrzewką:

1. Podpór leżąc tyłem łukiem („mostek”)
  2. Skłon w przód w siadzie prostym
  3. Skłon w przód w siadzie w rozkroku
  4. Bieg z na przemian stronną pracą ramion (koordynacja ruchowa)
  5. Zwis na drabince – wznos nóg x3
  6. Siad prosty z ramionami w górze – odwodzenie ramion w tył (gibkość obręczy barkowej)
  7. Wyjście na barki z asekuracją
  8. Stanie równoważne na stojaku

Chcielibyśmy Państwu również przedstawić „namiastkę” pracy uczniów klasy sportowej o profilu akrobatyka sportowa oraz zawodników klubu sportowego UKS Gildia Warszawa, który działa w naszej szkole. Pomimo wyzwań jakie postawiła przed nimi pandemia, młodzi adepci sztuki akrobatycznej nie poddają się i chcą poszerzać swoje horyzonty w zakresie sportu.

Poniżej treningi klasy 1a rocznik 2013, 6a oraz 7a rocznik 2007 i 2008.

Klasa 1a:

Klasa 6a i 7a: