Marzenia się spełniają, czyli ,,Kopciuszek” Charlesa Perraulta

W dniu 23 czerwca o godz. 17.15 odbyła się długo oczekiwana premiera „Kopciuszka” Charlesa Perraulta w adaptacji oraz reżyserii Jolanty Postek. Zapraszamy do jej obejrzenia!

Uczniowie z klasy III B – pod czujnym okiem reżysera – ćwiczyli swoje role w ramach zajęć Koła Teatralnego. Próby spektaklu trwały przez kilka miesięcy i choć były czasami wyczerpujące, przyniosły wiele satysfakcji aktorom i radość widzom. Efekty systematycznej pracy były widoczne na premierze ,,Kopciuszka” – w uśmiechach dzieci oraz słyszalne w gromkich brawach publiczności. Młodzi aktorzy razem z Panią Jolantą Postek włożyli wiele wysiłku i zaangażowania, żeby stworzyć na scenie prawdziwie baśniowy nastrój, który także udzielił się gościom oraz rodzicom oglądającym występ swoich pociech. W czasie spektaklu głośno oklaskiwano śpiew i układy taneczne w wykonaniu grupy teatralnej i Pani Jolanty Postek, która wystąpiła razem z dziećmi.

Kreowane postacie przez młodych aktorów, kolorowe stroje, piękna muzyka i scenografia niczym wehikuł czasu przeniosły widzów do Krainy Baśni. Brawo!!!

Zakończenie spektaklu było baśniowe, więc szczęśliwe:

,,Oj! kłopotów było wiele, teraz czeka nas wesele.
Król wyprawia wesele huczne i zaprasza nas na ucztę.”

Katarzyna Cienkowska

Skip to content