Dzień Kropki 2021

Już od kilku lat, 15 września, obchodzimy w szkole Międzynarodowy Dzień Kropki, czyli święto talentów i pasji. W tym roku obchody zostały poświęcone poznawaniu twórczości artystki, która kropkom poświęciła całe swoje życie (i choć ma już 92 lata, dziś – prawdopodobnie – jakieś kropki też namalowała). Uczestnicząc w lekcjach plastyki i warsztatach artystycznych, uczniowie klas 0-VII poznawali twórczość Yayoi Kusamy oraz tworzyli barwne prace inspirowane jej obrazami. Wystawy prac znajdują się w naszych salach lekcyjnych i na korytarzu I piętra – bo nie tworzymy „do szuflady”.

Dodatkowo najmłodsi słuchali również historii o Vashti (bohaterce książki „Kropka”) i szukali jej w naszej szkolnej galerii „Na piętrze”. Element kropki pojawiał się również w plastycznych wyzwaniach/zadaniach wychowawców świetlicy i na języku angielskim, a szczególną niespodziankę sprawili nam czwartoklasiści, którzy odwiedzili młodszych kolegów i uczyli tworzyć matematyczne wzory pod tajemniczą nazwą „punktowców”. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w to święto!

Skip to content