„Świetliczaki na tropie… zagadek” – relacja z listopada

Z projektu Świetliczaki na tropie… zagadek, w listopadzie przeprowadziłyśmy cykl zajęć z dziećmi. Dzieci zapoznały się z tematami:

  1. Czy strach ma wielkie oczy? 

Dzieci zapoznały się z treścią książki G. Kasdepke „Co to znaczy?”. Wykonały kolorowanki związane z wybranym powiedzeniem. 

  1. Co ma piernik do wiatraka?

Dzieci podczas zajęć dowiedziały się, skąd się bierze mąka? Co dominowało w menu naszych przodków? Jeśli nie chleb, to co? Dzieci podczas zajęć wyrabiały masę solną oraz wykonały z niej mini rzeźby pieczywa.

  1. Kim jest Biała Dama?

Nasze świetliczaki zapoznały się z legendą o Białej Damie, oraz poznały wybrane zamki w Polsce. Dzieci wykonały własny zamek dla Białej Damy. 

  1. Kontynuacja tematu w klasach pierwszych: Cztery pory roku, a może więcej…? Moja ulubiona pora roku – kolaż.

25.11. Dzień Pluszowego Misia

Dzień Pluszowego Misia co rok obchodzimy 25 listopada. To nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś obchodził swoje setne urodziny. 

W świetlicy w tym dniu rozmawialiśmy z dziećmi na temat ich najlepszego przyjaciela. Dzieci zapoznały się z różnymi postaciami – bohaterami Misiów. 

Wykonaliśmy też pracę plastyczną związaną z naszym Misiem. 

Skip to content