„Kto widział W?”

Czy litery „w” można się nauczyć samemu? Przekonali się o tym uczniowie klasy 1a, którzy podjęli naukę metodą EduScrum realizując projekt „Kto widział W?” Przez cały dzień samodzielnie pracowali w zespołach, realizując zadania określone w projekcie. Sami wybierali kolejność zadań, ustalali szczegóły ich wykonania, a przede wszystkim kontrolowali jakość i poprawność prac, udzielając sobie pomocy koleżeńskiej. Aby nauczyciel wiedział, czym zajmuje się każdy zespół i w jakim tempie pracuje, uczniowie zaznaczali postęp zadań na planszy. Charakterystycznym elementem tej metody jest to, że uczniowie sami wybierają nad czym i gdzie pracują, dlatego widok grup siedzących na podłodze czy zajmowanie się w danym momencie różnymi zadaniami przez poszczególne zespoły nie jest niczym niezwykłym.

Skip to content