Archiwum biblioteki

1 czerwca 2017 r. o 10.00

 

uczniowie z całej Polski zbiorą się w swoich szkołach i będą

wspólnie czytać — każdy to, na co ma ochotę.

Przy organizacyjnej pomocy bibliotek stworzą niespotykaną dotąd ogólnopolską akcję, ustanawiając rekord czytania w jednym momencie.

Biblioteka szkolna SP 143 gorąco zaprasza do udziału w akcji, wszystkich uczniów i nauczycieli naszej szkoły.

Czytanie odbędzie się na boisku szkolnym,

a w razie deszczu w sali gimnastycznej.

„Czytanie to świetna zabawa”

Spotkanie autorskie p. Katarzyną Kozubską

W dniu 27 kwietnia 2017 r. w bibliotece szkolnej odbyło się kolejne spotkanie z pisarką p. Katarzyną Kozubską, w którym uczestniczyły dzieci z klas 0a i 0b, 1a, 1b i 1c oraz 2b.

Warsztaty czytelnicze dla klas czwartych

Dnia 28 marca uczniowie klas czwartych brali udział w warsztatach czytelniczych organizowanych przez wydawnictwo “Zakamarki”. Celem zajęć było zachęcenie dzieci do czytania, rozwijania przez to swojej wyobraźni oraz zainteresowań. Uczniowie poznali historię przygód Dawida i Larisy, głównych bohaterów książek Martina Widmirka z serii pt. “Biuro detektywistyczne Lessiego i Mai”. Śmiało można powiedzieć, że warsztaty zakończyły się sukcesem, albowiem książki te zyskały nowych czytelników!


Spotkanie autorskie

Dnia 6 kwietnia 2017 r. w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie z pisarką p. Katarzyną Ewą Kozubską, autorką serii książek o myszkach: Chrapiszce, Trapiszce i Taratatce dla uczniów z klas 2 i 3

Rodzice czytają dzieciom

W naszej szkole staje się tradycją, że rodzice, którzy mają chęć i znajdują czas, by odwiedzić grupę swoich dzieci, czytają im w szkolnej bibliotece różne teksty. Dzieci z klasy 1c bardzo chętnie słuchają, gdy im ktoś czyta. Serdecznie zapraszają, nie tylko rodziców, ale także innych członków rodzin (babcię, dziadka, siostrę) do włączenia się do akcji “Czytankowo”, w każdą środę o godz. 8.00 do szkolnej biblioteki.

 

 

Spotkanie bibliotekarzy

Dnia 4. 01. 2017 r. w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie nauczycieli bibliotekarzy z „Sieci współpracy i samokształcenia – Inspiracje są wśród nas” podczas, którego prezentowane były formy promocji czytelnictwa w szkołach.

Spotkanie z panią Hanną Niewiadomską autorką książek

dla dzieci „Bajczytanki pani Hanki”.

Dnia 25 października 2016 r. w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie z panią Hanną Niewiadomską autorką książek dla dzieci „Bajczytanki pani Hanki”.
Miła i zabawna atmosfera zachęcała uczniów do tworzenia własnych wierszy.

 

 

Pasowanie na czytelnika

Dnia 31 stycznia 2017 r. odbyło się uroczyste PASOWANIE NA CZYTELNIKA uczniów klas pierwszych przygotowane przez nauczycieli bibliotekarzy. Dzieci z klasy 1c pod kierunkiem p. Jolanty Postek zaprezentowali baśń pt. „Kopciuszek”. Wszyscy pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy.

MY UCZNIOWIE PIERWSZEJ KLASY

TOBIE, KSIĄŻKO, PRZYRZEKAMY,

ŻE SZANOWAĆ CIĘ BĘDZIEMY,

KRZYWDY ZROBIĆ CI NIE DAMY

OBOWIĄZKÓW CZYTELNIKA

BĘDZIEMY PRZESTRZEGAĆ PILNIEI

I Z TWYCH RAD I TWYCH MĄDROŚCI

KORZYSTAĆ OD DZIŚ USILNIE!

PRZYRZEKAMY!

 

 

 

 

Spotkanie autorskie p. Dorotą Gellner

W dniu 19 grudnia 2016 r. w PBW ul. Gocławska 4 odbyło się spotkanie z cyklu Literackie wtorki”, w którym uczestniczyły dzieci z klasy 1a i 1b.Było to spotkanie z p. Dorotą Gellner, autorką takich książek dla dzieci jak: „Mysia “Orkiestra”, ”Gryzmoł” Wścibscy”, „W czepku urodzone”,Krawcowe” i wielu innych. Zapraszamy do biblioteki, gdzie można przeczytać książki tej wspaniałej pisarki.

Dnia 25 XI 2016 r. w bibliotece szkolnej odbyły się ciekawe zajęcia dla uczniów klas młodszych. Dzieci obejrzały spektakl teatrzyku KAMISHIBAI o zwyczajach „Misiowej rodzinki”. Dzieci obejrzały wystawę książek o misiach oraz kolekcję pluszowych niedźwiadków.

 

 

 

 

 

Jak nie czytam, jak czytam

10 czerwca 2016 r. o 10.00

uczniowie z całej Polski zebrali się, aby współnie czytać książki.

Nasza szkoła tez przyłączyła się do tej szczytnej inicjatywy. Wzięło w niej 168 uczniów i 10 nauczycieli.

Reszta zdjęć w Galerii

 

 

 

 

 

Spotkanie autorskie z p. Agą Szczepańską

Dnia 8 i 9 marca 2016 r. w bibliotece szkolnej odbyło się kolejne spotkanie z pisarką p. Agą Szczepańską dla uczniów klas 2 i 3. Na zakończenie spotkania uczniowie mieli możliwość zakupu książki z dedykacją autorki.

 

 

 

 

 

Spotkanie z pisarką p. Joanną Chmielewską

Dnia 8 grudnia 2015 r. w ramach cyklu „Literackie wtorki” w PBW w Warszawie przy ul.Gocławskiej 4 uczniowie z klas 2g uczestniczyli w spotkaniu autorskim z p. Joanną Chmielewską. Na zakończenie spotkania uczniowie mieli możliwość zakupu książki z dedykacją autorki.

 

 

 

 

PASOWANIE UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH NA CZYTELNIKÓW BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

W dniu 22 stycznia 2016 r. odbyło się uroczyste PASOWANIE UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH NA CZYTELNIKÓW BIBLIOTEKI SZKOLNEJ. Część artystyczną przygotowali uczniowie z klasy 3b, pod kierunkiem p. Ewy Karczmarczyk. Pierwszaki otrzymały pamiątkowe dyplomy.

 

 

 

Spotkanie z pisarką p. Dorotą Gellner

 

W ramach współpracy biblioteki szkolnej z Pedagogiczną Biblioteką Wojewódzką im. KEN w Warszawie przy ul.Gocławskiej 4 i realizowanego przez nią cyklu „Literackie wtorki”, w dniu 1 grudnia 2015 r. uczniowie z klas 1g uczestniczyli w spotkaniu autorskim z p. Dorotą Gellner . Na zakończenie spotkania, wielu uczniów zakupiło książkę z dedykacją autorki.

 

 

25 listopada – Światowy Dzień Pluszowego Misia

W bibliotece szkolnej odbyły się ciekawe zajęcia dla uczniów klas pierwszych.
Dzieci obejrzały wystawę książek o misiach, kolekcję pluszowych niedźwiadków oraz spektakl teatrzyku KAMISHIBAI pt „Misiowa rodzinka”.

Spotkanie autorskie z p. Hanną Niewiadomską

Dnia 15 października 2015 r. w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie z panią Hanną Niewiadomską autorką wierszy dla dzieci i młodzieży. Miła i zabawna atmosfera zachęcała uczniów klas 1e i 1d do tworzenia własnych wierszy.

 

 

 

Spotkanie autorskie z p. Agą Szczepańską

Dnia 14 września 2015 r. w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie z p. Agą Szczepańską autorką serii książek dla dzieci „Patka i Pepe, w którym wzięli udział uczniowie z klasy 2b i 2d.

 

Spotkanie autorskie z p. Marcinem Szczygielskim

W dniu 25 marca 2014 r. w PBW ul. Gocławska 4 odbyło się kolejne spotkaniu z cyklu „Literackie wtorki”, w którym, tym razem, uczestniczyli uczniowie z klas 3c i 4c.
Marcin Szczygielski to jeden z najzdolniejszych współczesnych polskich pisarzy, grafik, dziennikarz, autor sztuk teatralnych. Jako autor książek dla młodszych czytelników debiutował powieścią pt. „Omega” ( Książka Roku 2010 w prestiżowym konkursie Polskiej Sekcji IBBY). Wielokrotnie był nagradzany przez gremia jurorskie (m.in. Grand Prix Konkursu Literackiego im. Astrid Lindgren, organizowanego przez Fundację ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom za „Czarny Młyn”; Nagroda Dużego Donga za powieść „Za niebieskimi drzwiami”, która została również wpisana na międzynarodową Listę Honorową IBBY im. H.Ch. Andersena.

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

Uczniowie klasy 3d włączyli się w projekt organizowany przez bibliotekę szkolną “Cała Polska czyta dzieciom”. Dzięki tej akcji dzieci poznają fantastyczną książkę napisaną przez współczesną pisarkę p. Beatę Kołodziej, a główni bohaterowie “Soliluki” stali nam się bliscy, zaś wiadomości ekologiczne, które poznajemy podczas słuchania przybliżyły nam, jak wydobywa się i wykorzystuje soli.

 

 

 

 

 

 

Pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników

Dnia 21 I 2014 r. odbyło się

PASOWANIE UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH NA CZYTELNIKÓW BIBLIOTEKI SZKOLNEJ przygotowane przez p. Ewę Bieniewicz i p. Małgorzatę Starzycką. Dzieci z oddziału 0a pod kierunkiem p. Jolanty Postek przedstawiły piękny program artystyczny, w którym wcielając się w postacie z bajek zachęcały do wypożyczania i czytania książek.

 

MY UCZNIOWIE PIERWSZEJ KLASY
TOBIE, KSIĄŻKO, PRZYRZEKAMY,
ŻE SZANOWAĆ CIĘ BĘDZIEMY,
KRZYWDY ZROBIĆ CI NIE DAMY
OBOWIĄZKÓW CZYTELNIKA
BĘDZIEMY PRZESTRZEGAĆ PILNIE
I Z TWYCH RAD I TWYCH MĄDROŚCI
KORZYSTAĆ OD DZIŚ USILNIE!

PRZYRZEKAMY!

Spotkanie z autorką p. Dorotą Gellner

W dniu 3 grudnia 2013 r. w PBW ul. Gocławska 4 odbyło się kolejne spotkaniu z cyklu „Literackie wtorki”, w którymuczestniczyli dzieci z klasy 0a i Oc. Było to spotkanie z p. Dorotą Gellner, autorką takich książek dla dzieci jak: „Mysia orkiestra”,”Gryzmoł” , „Wścibscy”, „W czepku urodzone”, „Krawcowe” i wielu innych. Zapraszamy do biblioteki, gdzie można przeczytać książki tej wspaniałej pisarki.

Dzień Pluszowego Misia

Nauczyciele bibliotekarze p. Ewa Bieniewicz i p. Małgorzata Starzycka przygotowały ciekawe zajęcia dla uczniów klas młodszych. Spektakl teatrzyku KAMISHIBAI zaprezentował zwyczaje „Misiowej rodzinki”. Dzieci obejrzały wystawę książek o misiach oraz kolekcję pluszowych niedźwiadków.

Spotkanie z pisarką p. Roksaną Jędrzejowską – Wróbel

W dniu 5 listopada 2013 r. w PBW ul. Gocławska 3 odbyło się kolejne spotkaniu z cyklu „Literackie wtorki”, w którymuczestniczyli uczniowie z klasy 1a.Było to spotkanie z p.Roksaną Jędrzejewską – Wróbel, autorką takich książek dla dzieci jak:

„Siedmiu wspaniałych i sześć innych nie całkiem nieznanych historii”, „Dziwna staruszka”, „Po co na świecie są brzydkie słowa”,„Elementarz demokracji. Jak to działa?”, „Maleńkie królestwo królewny Aurelki”.

Spotkanie z Agą Szczepańską

Dnia 15. 10. 2013 r. uczniowie z klas 2a, 2b, 3a i 3c uczestniczyli w spotkaniu autorskim z p. Agą Szczepańską autorką dalszych przygód Patrycji i Piotrka pt. “Patka i Pepe. Tajemnica Meduzy”. NAUCZYCIELE BIBLIOTEKARZE SĄ ORGANIZATORAMI KONKURSÓW. Przez cały rok szkolny trwa Konkurs czytelniczy indywidualny – tytuł Czytelnik roku przyznany zostanie za największą ilość przeczytanych książek oraz zbiorowy na najwięcej przeczytanych książek przez klasę na poszczególnych poziomach.

 

 

Spotkanie z pisarką p. Małgorzatą Strzałkowską

W ramach współpracy biblioteki szkolnej z Pedagogiczną Biblioteką Wojewódzką im. KEN w Warszawie przy ul. Gocławskiej 4 i realizowanego przez nią cyklu „Literackie wtorki”, w dniu 8 października 2013 r. uczniowie z klas 3b i 3d uczestniczyli w spotkaniu autorskim z p. Małgorzatą Strzałkowską. Dzieci miały okazję zadać pisarce wiele pytań m.in. Od jak dawna pisze książki? Kto jest pierwszym recenzentem jej książek? Na zakończenie spotkania, wielu uczniów zakupiło książkę z dedykacją autorki.

 

 

 

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM


Panie bibliotekarki realizują program WYCHOWANIE PRZEZ CZYTANIE, czytając dzieciom książki w godzinach ustalonych z wychowawcami klas.

Dnia 25 października jest obchodzony w bibliotece
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ BIBLIOTEK SZKOLNYCH.
Podczas ciekawych zajęć można poznać historię pisma, książek i bibliotek.

23 kwietnia – ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI

Wystawa pt. „Elementarze świata”.

Spotkanie autorskie z p. Łukaszem Wierzbickim

autorem niezwykłej książki pt.„Dziadek i niedźwiadek”.

W maju zapraszamy na

WIELKIE BIBLIOTECZNE CZYTANIE,
książki będą czytać pracownicy naszej szkoły oraz zaproszeni goście.

Czyta autorka książek biograficznych p. Mariola Pryzwan

Czyta pisarka p. Małgorzata Gutowska – Adamczyk

Czyta aktor p. Jacek Kawalec

Biblioteka szkolna współpracuje z bibliotekami publicznymi przy ul. Egipskiej 7 i Meksykańskiej 3, gdzie uczniowie zapraszani są na zajęcia biblioteczne i spotkania autorskie.

Spotkanie autorskie z pisarzem p.Tomaszem Trojanowskim, który napisał między innymi książkę „Kocie historie”.

Skip to content