O fundacji

Witamy na stronach Fundacji Rozwoju Dzieci “Stefanka”. Fundacja powstała w 2010 roku i została założona przez rodziców oraz grono pedagogiczne naszej szkoły. Głównym celem Fundacji jest wspieranie rozwoju dzieci poprzez organizację najróżniejszych zajęć pozalekcyjnych w naszej szkole.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania napisz do:

Magdalena Wojnarowska, Koordynator Fundacji

m.wojnarowska.fundacja.stefanka@gmail.com

Cele Fundacji

1. Prowadzenie działalności szkoleniowej, oświatowej, wychowawczej i edukacyjnej poprzez organizację zajęć dodatkowych, pozalekcyjnych dla uczniów SP 143
  2. Zakup pomocy dydaktycznych dla uczniów SP 143,
  3. Organizowanie i prowadzenie festynów oraz zajęć sportowo-rekreacyjnych,
  4. Dofinansowanie i wspieranie szkoły SP 143 im. Stefana Starzyńskiego,
  5. Współpraca z instytucjami oraz organizacjami realizującymi zadania zbieżne z celem i zadaniami Fundacji,
  6. Wsparcie promocji szkoły.

Organy Fundacji

1. Fundacja opiera się na dwóch organach: Radzie Fundacji oraz Zarządzie, w obu z nich są przedstawiciele rodziców.
  2. Prezesem Fundacji jest Magdalena Czuba-Wąsowska, V-ce Prezesem Marcin Wieteska.
  3. Każda klasa organizująca zajęcia pozalekcyjne ma swoich przedstawicieli (rodziców) w Radzie Fundacji
  4. W każdej klasie jest koordynator (jeden z rodziców), który koordynuje zajęcia pozalekcyjne – ustala plan z rodzicami i kontaktuje się z koordynatorem Fundacji w szkole. Rodzic-Koordynator działa w Fundacji na zasadzie wolontariatu.
  5. Ze strony szkoły delegowana jest jedna osoba – Magdalena Wojnarowska, która jest koordynatorem zajęć pozalekcyjnych w Fundacji.
  6. Fundacja ma swoją księgowość.

Prowadzone zajęcia

1. W ramach zajęć pozalekcyjnych są prowadzone następujące zajęcia: j. angielski, j. hiszpański, sport, tenis, logiczne myślenie, nauka pływania, zajęcia z rysunku, hip hop, akrobatyka, robotyka, zajęcia muzyczne: nauka gry na gitarze, pianinie lub bębnach afrykańskich oraz inne.

2. Zajęcia prowadzone są prowadzone przez wykwalifikowanych lektorów, instruktorów i trenerów.

3. Zajęcia dodatkowe są organizowane przez rodziców danej klasy z pomocą koordynatora Fundacji ze strony szkoły. Każda klasa może mieć inne zajęcia dodatkowe, ale nie więcej niż jeden pakiet. Rodzaj zajęć jest ustalany przez rodziców danej klasy w porozumieniu z koordynatorem zajęć pakietowych.

4. 20% kosztów wszystkich zajęć zasila budżet szkoły.

5. Zajęcia prowadzone są w formie zajęć karnetowych.

6. Za wszystkie zajęcia fundacyjne obowiązuje opłata w karnetach trzy-miesięcznych opłacanych z góry (koordynator zajęć Magda Wojnarowska).

Zarząd Fundacji

(powołany w lipcu 2019)

1. Magdalena Czuba-Wąsowska

2. Marcin Wieteska