Apel klas 0-3 z okazji Święta Niepodległości

100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości cała nasza szkoła obchodziła bardzo uroczyście. Klasy 0-3 stawiły się już o godz. 8.10 na uroczysty apel, na którym wspólnie odśpiewano hymn Polski i hymn naszej szkoły. Następnie uczniowie klasy 2c wraz z wychowawcą p. Grażyną Winiarz zaprezentowali program artystyczny. Drugoklasiści przypomnieli swoim kolegom historię odzyskania niepodległości przez nasz kraj po 123 latach niewoli. Pieśni patriotyczne, które zaśpiewali uczniowie klasy 2c, przeniosły nas w te historyczne czasy. Na koniec wszyscy uczestnicy uroczystego apelu odśpiewali pieśń, której słowa to:

„Polska to moja Ojczyzna. Jestem dumny z kraju swego.

Piękne polskie są tradycje i „Mazurek Dąbrowskiego”.

Orzeł to jest polskie godło. Biel i czerwień to jej flaga.

Każdy Polak ją szanuje i hołd swej Ojczyźnie składa”.

Skip to content